Do dwóch razy sztuka?

 Paris%2520Nice%2520152DRUGA SZANSA – JAK JEJ NIE ZMARNOWAĆ?

Nie zawsze pierwsze małżeństwo lub „poważny związek” przetrwa próbę czasu. Gdy rozstanie było bolesne, to często mamy wiele oporów przed ponownym zaangażowaniem. owszem, chcemy z kimś być ale jednocześnie bardzo boimy się ponownego cierpienia. Zanim zwiążesz się po raz drugi, rozważ poniższe kroki:

1/ ROZLICZ SIĘ Z PIERWSZYM ZWIĄZKIEM – przeżyj żałobę, uznaj stratę. Bądź samodzielna terytorialnie, społecznie, ekonomicznie i emocjonalnie.

2/ ODCZARUJ „WASZE” MIEJSCA – upewnij się, że nie ściska cie w dołku w waszej ulubionej kawiarni, na dźwięk „waszej” piosenki, że nie unikasz miejsc, w których mogłabyś go spotkać itd.

3/ ROZPOZNAJ I UZNAJ SWOJE BŁĘDY – to nieprawda, że rozpad więzi zawsze leży po obu stronach, ale nadmierne staranie się tez może być błędem. Uświadom sobie potencjalne pułapki (np. potrzebę bycia uznaną, dowartościowaną) i popracuj nad tym, by nie szukać realizacji swoich deficytów w kolejnym związku.

4/ POZNAJ NOWEGO PARTNERA – daj sobie czas, by znajomość się rozwinęła, szybkie wchodzenie w nową relację, podobnie jak szybkie jej odrzucenie może dowodzić, że kierujesz się głównie emocjami.

5/ NIE IDEALIZUJ, NIE PRÓBUJ ZMIENIAĆ – w dojrzałych relacjach oprócz miejsca dla wspólnych spraw jest także miejsce na autonomię obu partnerów. Uszanuj wolność i odmienność zarówno swoją jak i partnera

6/ BĄDŹ OTWARTA I SZCZERA – nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Mów o swoich obawach i lękach nie zważając na to, jak zostaniesz oceniona i odebrana. Jeśli źle – to lepiej zrezygnować zawczasu niż potem brnąć w coś, w czym nie czujesz się sobą.

7/ OTWÓRZ SIĘ NA NOWE – stwarzaj nowe rytuały i porządki, nie zabieraj przeszłości do nowego związku.

8/ BUDUJ NA POZYTYWACH – nie doszukuj się trudności i przeszkód, choć oczywiście ich nie bagatelizuj, jeśli są poważne. Ciesz się towarzystwem drugiej osoby, dbajcie nawzajem o siebie.

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s