Mądrość wieku średniego

„My, kobiety w średnim wieku, szybko zmieniamy przestarzały archetyp Staruchy, która żyje samotnie w lesie. Jesteśmy seksowniejsze, szczęśliwsze i zdrowsze niż nasze rówieśniczki kiedykolwiek wcześniej.” Dr med. Christiane Northrup

Tabu wokół menopauzy, terminu przemilczanego przez pokolenia kobiet, wstydliwie omijanego lub negatywnie kojarzonego, ma szansę przekuć się w dobrą, wspierającą kobiety ścieżkę wiedzy, dzięki wydanej przez CoJaNaTo, pierwszy raz po polsku, książce „Mądrość menopauzy” autorstwa dr medycyny Christiane Northrup. 

Jej książka to Nr 1 na Liście Bestsellerów New York Timesa. Nie bez powodu – to obszerna, omawiająca wielką zmianę w życiu kobiety możliwie najbardziej holistycznie: od strony zdrowotnej, psychicznej i emocjonalnej. Zmiany dokonują się nie tylko w ciele, ale i w świadomości kobiet. Dawniej, skupione zwykle na innych, teraz, w wieku średnim i starszym, mogą zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na siebie, mieć czas zwłaszcza dla siebie, zadbać najpierw o siebie. By kolejne lata nie przynosiły jedynie zmartwień o swoje zdrowie, ale były dobrym czasem na spełnianie dawnych marzeń, a także na odkrywanie nowych!

Jak mówi dr Christiane Northrup:

W moim osobistym doświadczeniu, którym teraz dzielę się z milionami innych kobiet, uniesienie hormonalnej zasłony – cyklu miesięcznego, który zmuszał nas do skupiania się na potrzebach i uczuciach innych osób – może być wyzwalające, ale również przynosić niepokój i niepewność. W wieku średnim gwałtownie wzrasta liczba separacji i rozwodów, wiele kobiet wybiera też nowe ścieżki kariery i rozwoju. Zawsze wyobrażałam sobie, że spędzę całe życie z mężczyzną, którego poślubiłam; że razem się zestarzejemy. To było jednym z moich najdroższych marzeń.

W wieku średnim, podobnie jak tysiące innych, musiałam pożegnać się ze złudzeniami na temat tego, jak będzie wyglądać moje życie. Musiałam się zmierzyć z rozterką starą jak świat: jak poradzić sobie ze stratą czegoś, czego nigdy nie miałam. To bardzo trudne. Nie chodziło jednak tylko o to, z kim spędzę emeryturę. To było ostrzeżenie płynące z głębi mojego ducha: „rośnij albo giń”. Takie miałam opcje. Postanowiłam wzrastać.

(…) Budzimy się razem, ty i ja. Nie pozwól nikomu wmówić ci, że namiętności, które tobą wstrząsają, to tylko burza hormonalna. Nie pozwól, by ktokolwiek powiedział ci, że prosisz o zbyt wiele i powinnaś być bardziej „realistyczna”. Twoje pasje są prawdziwe i wzywają cię, abyś o nie zadbała. (…) Nie zapominaj, że w menopauzie przychodzi wielka mądrość życia. Jest w tym ogromna moc. (…) Co się stanie, gdy obudzimy się do władzy, której odmawiano naszym matkom i babkom? My, kobiety w średnim wieku, szybko zmieniamy przestarzały archetyp Staruchy, która żyje samotnie w lesie. Jesteśmy seksowniejsze, szczęśliwsze i zdrowsze niż nasze rówieśniczki kiedykolwiek wcześniej.

…….. 

Mądrość menopauzy Jak stworzyć i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie w trakcie zmiany

Autorka: dr Christiane Northrup

Tłumaczenie: Wojciech Zacharek

Format: 176 x 250 mm

Liczba stron: 651

Okładka: miękka ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-63860-49-3

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo COJANATO https://cojanato.pl/produkt/madrosc-menopauzy/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s