Kochaj siebie, a nieważne z kim się zwiążesz – warsztaty wspierające poczucie własnej wartości

Relacje z innymi ludźmi często nas uszczęśliwiają, zwłaszcza gdy zakochujemy się z wzajemnością (wtedy wszystko jest proste i piękne, a my unosimy się 3 cm nad ziemią), ale nierzadko są też źródłem cierpienia, niezrozumienia, poczucia odrzucenia. Nie tylko jeśli chodzi o związki romantyczne, partnerskie, ale także przyjacielskie czy rodzinne.
Tym silniej przeżywamy zarówno pozytywne jak i negatywne emocje im bardziej ich sprawczość przypisujemy innym, a nie sobie. Myślimy: to on/ ona mnie uszczęśliwia lub to on/ ona mnie denerwuje, irytuje. A tak naprawde on albo ona trafia w jakąś naszą potrzebę, albo deficyt i stąd silne emocje, których sprawczość, przypisujemy drugiej osobie.

Tymczasem jedyną osobą, z którą nam przyjdzie spędzić całe życie, jesteśmy my same/ my sami. To nasz najpewniejszy związek, o którym często nie pamiętamy albo nigdy nie pomyśleliśmy.
Jak mówi E. Zurhorst, terapeutka i autorka książki KOCHAJ SIEBIE, A NIEWAŻNE Z KIM SIĘ ZWIĄŻESZ,
„to obojętne, kogo poślubisz. I tak spotkasz w nim samego siebie. Ta druga osoba jest zawsze lustrem, w którym możesz zobaczyć własne niespełnione potrzeby, zdolność do miłości, blokady i rany, własną życiową energię, a przede wszystkim – Twoje rozdarcie między tęsknotami i lękami. Żaden partner nie może Ci dać lepszego samopoczucia, zapewnić Ci szacunku i zaufania do Ciebie samego. Niezależnie od tego, kogo spotkasz, zawsze spotykasz tylko siebie.”

„Jedność, której wszyscy niespokojnie szukają, istnieje. Idealną istotę i jedność znajdziemy we własnym wnętrzu. Każdy się z nią urodził, ale rzadko kto sobie to przypomina. Spoczywa ona w nas jak pestka słonecznika, która od zarania przechowuje wszystkie informacje. Ziarno słonecznika, rosnąc, nigdy nie zastanawia się, czy chce stać się jabłonią. Rośnie i staje się najlepszym słonecznikiem, jakim potrafi.”

Zapraszam Cię na całodniowy warsztat, podczas którego będziemy uczyć się jak stworzyć związek samej ze sobą. To najważniejsza relacja, od jej jakości zależy, w jaki sposób i z kim wchodzimy w inne relacje. I to, czy będziesz w nich szczęśliwa – najpierw ze sobą, a potem także z innymi.

KIEDY: niedziela, 18 listopada 2018, w godzinach 10.00 -18.00
MIEJSCE: Ośrodek Terapii i Edukacji, ul. Madalińskiego 67b, Warszawa Mokotów
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – 10 osób, decyduje kolejność zgłoszenia.
CENA: 150 zł (przedpłata bezwrotna 50zł decyduje o rezerwacji miejsca)
Zgłoszenia do 12 listopada 2018. Zapraszam do zgłoszeń poprzez email lub telefonicznie (zakładka KONTAKT) lub poprzez formularz na stronie. PRZYJDŹ, JEŚLI CHCESZ POPRAWIĆ SWOJE RELACJE.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s