Grupa Wsparcia PO ROZWODZIE – nabór do 15 września 2018. Tylko 10 miejsc (nabór zamknięty, następna edycja i nabór do nowej grupy po wakacjach 2019)

KIEDY10 października 2018 – 19 czerwca 2019, spotkania odbywają się co drugą środę, w godzinach 19-21.00 (każde spotkanie trwa dwie godziny zegarowe)

GDZIE: WARSZAWA, Mokotów, ul. Madalińskiego 67b/35 w ośrodku OTEP (pomiędzy stacjami metra RACŁAWICKA i POLE MOKOTOWSKIE)

NABÓR: DO 15 września 2018. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA ( max 10 OSÓB), liczy się kolejność zgłoszeń, ale o przyjęciu do Grupy decyduje rozmowa telefoniczna z terapeutką przed pierwszym spotkaniem Grupy.

CENA: 40 ZŁ ZA SPOTKANIE za każde spotkanie, odpłatne także wówczas, gdy Uczestniczka nie przyjdzie na zaplanowane wcześniej spotkanie, a zapisała się do Grupy (opłata za zajęte miejsce Uczestnika Grupy).

Czym jest grupa wsparcia: To grupa osób skupionych wokół tego samego problemu, w podobnej sytuacji życiowej. Zgodnie z założeniami osoby uczestniczące w Grupie wsparcia dają sobie wzajemne wsparcie emocjonalne, okazują zrozumienie i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Uczestnicy dzielą się – w takim zakresie, w jakim chcą – swoimi przeżyciami i obawami. Osoby prowadzące grupę wsparcia zapewniają Uczestnikom atmosferę szacunku, empatii i poczucie bezpieczeństwa.

Cel grupy: dostarczenie zrozumienia (podobieństwo przeżyć) i emocjonalnego wsparcia („wiem, co czujesz”, „mnie w takiej sytuacji pomogło…”, „wiem, kto może ci pomóc”).

Rozwód nie bez powodu uważany jest za przeżycie traumatyczne, bliskie poczuciu, jakby ktoś ważny dla Ciebie umarł… Bo to z pewnością jest śmierć – śmierć marzeń, planów, wyobrażeń; tego, w co wierzyliśmy, w co się zaangażowałyśmy… Każda i każdy z nas oczywiście przeżywa rozstanie na swój sposób, zgodnie ze swoją wrażliwością, dojrzałością, zasobami albo brakiem tychże, ale na ścieżce rozwoju osobistego spotykam wiele osób, dla których rozwód (albo inna strata) był przeżyciem silnie transformującym, często „przebudzającym”, początkiem nowego, bo świadomego życia.
Po rozstaniu, zwłaszcza silnie emocjonalnym, raniącym, krzywdzącym – los niejako wymusza na nas, by udać się w podróż w głąb siebie, przeformułować świat wartości – w tym zredefiniować miłość. Także miłość do samego siebie/ do samej siebie – bo to najważniejszy nasz związek, na bazie którego możemy budować inne, wartościowe relacje.

Zerwanie bliskiej więzi zawsze jest trudne i bolesne, nawet jeżeli to Ty podjęłaś decyzję o rozstaniu. Jeśli decyzję podjął On/Ona – dochodzi poczucie odrzucenia, porzucenia, co potęguje ból, rozczarowanie, poczucie przegranej. To trudny czas, bo masz wiele zadań przed sobą a niewiele sił, by im podołać. Dlatego pierwszym i koniecznym krokiem jest zadbanie o siebie, troszczenie się o siebie, świadoma droga by wrócić do siebie, do domu – Odbudowana, Silniejsza.
Wszystko, czego potrzebujesz, już masz. W sobie. Tylko może o tym zapomniałaś, przestałaś wierzyć w swoją siłę.
Odkryj ją na nowo – pomogę Ci odnaleźć i wzmocnić Twoje osobiste zasoby. Zapraszam do Grupy Wsparcia PO ROZWODZIE.

Każda z nas jest wyjątkowa i inna, i może wnieść w spotkania z innymi kobietami swoje doświadczenia i mądrość, i dostać od innych to samo.

Kto Cię lepiej zrozumie, niż osoba, która przeżywa to samo? Od kogo dostaniesz więcej wsparcia niż od osób, które były już lub są w tym miejscu co Ty, może wiedzą już, co najbardziej wówczas pomaga i dziś już lepiej im z samymi sobą, a ich sprawy zaczynają się układać? Ty sama, dlatego że czujesz i przeżywasz podobnie, też możesz być wsparciem dla innych. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach nie musi być rozwód – nie będziemy też namawiać do rozstań – raczej chcemy pomóc przeżywać trudne emocje, znajdować drogę do pełni siebie.

Strata ważnego związku jest trudnym doświadczeniem, wiąże się bowiem nie tylko ze stratą relacji ale także często z utratą poczucia bezpieczeństwa, upadkiem systemu wartości, niepewnością co do uczuć innych i własnych, destabilizacją emocjonalną, brakiem perspektyw… Często dochodzi pustka, rozgoryczenie, żal. I niezrozumienie ze strony bliskich i dalszych, którzy oczekują, że szybko „weźmiesz się w garść”.

Jeśli:
• jest Ci źle, czujesz się skrzywdzona
• straciłaś pewność siebie
• nie widzisz przyszłości albo widzisz ją w ciemnych barwach
• boisz się, że sobie nie poradzisz
• zastanawiasz się, czy kiedykolwiek będziesz jeszcze szczęśliwa
• szukasz nadziei, że będzie jeszcze dobrze i siły, by w to uwierzyć
zapisz się na grupę wsparcia PO ROZWODZIE. Grupa przeznaczona jest dla wszystkich kobiet w sytuacji okołorozwodowej (przed, po, w separacji), ale także dla pań będących po stracie związku nieformalnego.

Zapisy  i szczegółowe informacje uzyskasz pisząc na adres: r.mazurowska/at/psychologia.net.pl  LICZY SIĘ PIERWSZEŃSTWO ZGŁOSZEŃ. Opisz krótko swoją aktualną sytuację, podaj nr telefonu do siebie, odpiszę i umówimy się na bezpłatną 20-minutową konsultację telefoniczną.

Proszę przed decyzją o udziale w  Grupie Wsparcia PO ROZWODZIE  uwzględnić możliwość swojego udziału WE WSZYSTKICH SPOTKANIACH przez 9 miesięcy, co dwa tygodnie (dopuszczalne 3 nieobecności). Bez względu na obecność lub nieobecność każde spotkanie osoby uczestniczącej w Grupie wymaga opłaty, bowiem miejsce zostało zarezerwowane i przez to nie jest już dostępne dla innego, potencjalnego uczestnika/uczestniczki). Prosimy o przemyślaną decyzję. 

Prowadzenie: Renata Mazurowska

Jako psychoterapeuta i trener rozwoju umiejętności osobistych chcę towarzyszyć ludziom w ich przemianach i wspierać ich w poczuciu wpływu na własne  życie. Czasami tracimy poczucie tego wpływu – zwłaszcza w kryzysach życiowych, gdy kogoś ważnego tracimy, gdy nie układa nam się w relacjach, gdy nasze potencjalne działania paraliżowane są przez lęki, gdy nie widzimy sensu dalszych starań i w każdej innej, trudnej na ten moment, sytuacji, z której chcielibyśmy znaleźć wyjście. Z pomocą psychoterapeuty, który ze zrozumieniem i życzliwością towarzyszy klientowi, może to być łatwiejsze i szybsze.

Zapraszam do kontaktu email:  renata.mazurowska/at/gmail.com lub telefonicznie 575 944 169, lub poprzez poniższy formularz:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s